Kontakt

VÄLKOMMEN ATT TA KONTAKT MED KVINNOR I SVENSKA KYRKAN!

Kontaktuppgifter till stiftsgrupperna hittar du på deras respektive sidor.

 

RIKSSTYRELSEN
 

Ordförande
Bulle Davidsson

Bergs Källgård
590 77 Vreta Kloster
070-571 25
bulle.davidsson@gmail.com

Vice ordförande
Karin Burstrand
Solängsvägen 9  
42333 Torslanda
0761-730306

karin.burstrand@gmail.com

Kassör
Elisabeth Nilsson
Sjömansplan 2A
652 18 Karlstad
0730-47 81 29
kassor@kvinnorisvenskakyrkan.se

Sekreterare
Inger Boman, Umeå
Häradshövdingegatan 27
903 31 Umeå
0702-877535
inger.o.boman@telia.com

Berit Larsson
Aspnäsgatan 12 b
832 44 Frösön
063-10 55 12
070-230 95 57
ulla.berit.larsson@gmail.com

Hanna Stenström
Bäckbornas väg 15
168 60 Bromma
08-37 78 09
0705-83 32 27
hanna.stenstrom@tele2.se

Karin Fors
Östra Forestad 4374
264 54 Ljungbyhed
karin.fors@telia.com
0703634462
 

VALBEREDNING
 

Gunilla Åkesson sammankallande
Möllegränden 15
252 23 Helsingborg
0708-64 14 04
akessongunilla2@gmailcom

Gunilla Bäckström
Lasarettsvägen 21
931 32 Skellefteå
gunilla@friskvardochbildterapi.se

Katarina Evenseth
Tanneskärsg 217
421 60 Västra Frölunda
0706 81 88 67
katarina.evenseth@svenskakyrkan.se
 

FUNKTIONÄRER
 

Ansvarig utgivare tidning och hemsida
Ordförande
Bulle Davidsson

Bergs Källgård
590 77 Vreta Kloster
bulle.davidsson@gmail.com

Redaktör för Kvinnoglöd
Elisabeth Enger
Låbyn Hagen 501
662 91 Åmål
Tel: 0702 - 636 637
eenger.hagen@gmail.com

Webredaktör
Ann-Britt Magnusson
Vierydsvägen 160
372 97 Ronneby
0457-400 60
070-22 44 051
annmag@telia.com